Marka Terytorialna | Srebrna kapsuła 5D – czyli świętokrzyski pomysł na promocję szlaku rowerowego.
BLOG
02.10.2019
Studium przypadku
Srebrna kapsuła 5D – czyli świętokrzyski pomysł na promocję szlaku rowerowego.
Thumb_wide_greenvelo


Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najdłuższy oznaczony szlak rowerowy w Polsce. Jego świętokrzyska część (cała trasa przebiega przez tereny pięciu województw) jest bardzo popularna m.in. wśród turystów z Niemiec. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego postanowiła wykorzystać ten fakt i intensywnie promować turystykę rowerową właśnie pośród naszych zachodnich sąsiadów. W jaki sposób? Tu jest właśnie najciekawsza sprawa – wykorzystując srebrną mobilną kapsułę, będącą jednocześnie kinem 5D :) Niecodzienne stoisko promocyjne świętokrzyskiego ROT-u było częścią akcji promocyjnej w Berlinie oraz stało się jedną z atrakcji Polskiego Miasteczka podczas amatorskiego rajdu rowerowego Liberation Bike Ride w belgijskim Tielt. Dzięki seansom filmów promocyjnych zrealizowanych w technologii 5D, które odbywały się podczas tych wydarzeń w kapsule, każdy z odwiedzających mógł odbyć własną wirtualną podróż po szlaku Green Velo i poznać piękno polskich krajobrazów. 

Ponadto, główną zachętą do odwiedzania świętokrzyskiego stoiska w obu lokalizacjach były niesamowite wyczyny Krystiana Herby, ambasadora Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Rzeszowski zawodnik podjął w Berlinie udaną próbę pobicia rekordu świata, skacząc rowerem po schodach wieżowca Park Inn by Radisson Berlin, najwyższego budynku w mieście. Łącznie pokonał 3581 schodów, nie schodząc przy tym z roweru. O jego wyczynie informowały niemieckie media, a rozgłos towarzyszący temu wyzwaniu, przyciągał odwiedzających. Podczas rajdu w Tielt z kolei, Krystian Herba wykonywał akrobacje na rowerze. 

Musimy przyznać, że pomysłowość świętokrzyskich specjalistów bardzo nas zainteresowała i zaintrygowała. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Po pierwsze – warto zwrócić uwagę na odważną estetykę i innowacyjny sposób na przybliżenie uroków szlaku rowerowego zagranicznym odbiorcom. Po drugie – solidna dawka emocji w postaci niecodziennych wyczynów ambasadora marki. Jesteśmy zdecydowanie na tak! 


Więcej o akcji przeczytacie na 👉bit.ly/2mRWFIX 

Mobilne kino 5D powstało w ramach projektu „Turystyczna Promocja”, realizowanego do 2015 roku przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Powyższy tekst zwraca uwagę na najnowsze działania, związane z trwającym obecnie projektem, promującym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. 

[fot. swietokrzyskie.travel]

PRODUKTY I USŁUGI

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Marki Terytorialnej.

Szee

Wymiana pieców na paliwo stałe, odnawialne źródła energii oraz termomodernizacji budynków. Od przyjmowania wniosków po wypłatę dotacji.

Skp

Rdzeń wszelkich działań Jednostki Samorządu Terytorialnego w zakresie promocji. Wyposażony w kilkanaście niezależnych od siebie modułów.

Fotoportal

Repozytorium materiałów audiowizualnych: zdjęć, filmów, prezentacji i dokumentów. Umożliwia łatwe pozyskanie i dystrybucję tych materiałów.

Skjst

Wszechstronne narzędzie dostosowane do indywidualnych potrzeb powiatów i gmin. Skupia działalność promocyjną, pozyskanie inwestorów oraz wspomaga informatyzację.

Skpg

Narzędzie ułatwiające profesjonalną obsługę inwestorów. Tworzy oferty inwestycyjne, przechowuje dane ekonomiczne i ewidencjonuje tereny inwestycyjne.

Skdb

Prezentuje pełny i aktualny stan działalności badawczej w JST. Właściwa koordynacja i ujednolicenie działalności badawczej pozwalają na znaczne zwiększenie jej efektywności.

Skks

Umożliwia wygodny nadzór nad tworzonymi komunikatami, automatycznie przyjmuje zgłoszenia interwencyjne oraz monitoruje przebieg ich  realizacji.

Strategia_2

Oferujemy doradztwo w aspekcie wdrażania systemów oraz wsparcie na etapie prezentacji projektów wśród decydentów i urzędników Miasta. Organizujemy szkolenia dla kadry zarządzającej oraz pracowników Urzędu, dla których systemy staną się narzędziem pracy.

Komunikacja

Posiadamy bogate doświadczenie w komunikowaniu do dużych społeczności. Jesteśmy na bieżąco z trendami marketingowymi oraz możliwościami technologicznymi. Kompleksowo zadbamy o aktywną obecność oraz pozytywny wizerunek marki miasta lub regionu w mediach społecznościowych.

Strategia_2

Doradztwo w aspekcie wdrażania systemu oraz wsparcie na etapie prezentacji projektu wśród decydentów i urzędników Miasta.