BLOG
28.06.2019
Studium przypadku
Marki i samorządy w służbie mieszkańców, czyli miejski marketing społeczny w praktyce.

Nie każde działanie na rzecz mieszkańców musi być projektem wychodzącym i finansowanym przez JST. Może też wynikać ze współpracy z partnerami komercyjnymi. Poniżej przedstawiamy przykłady takich inicjatyw.

„Kręć Kilometry” to akcja organizowana od wielu lat przez Fundację All for Planet. Celem tej inicjatywy jest zachęcanie mieszkańców do codziennej jazdy na rowerze. Miejscowości z najlepszym wynikiem otrzymują nagrody od organizatora – m.in. nowoczesne stojaki rowerowe, czy stacje naprawy jednośladów.

Więcej na: kreckilometry.pl

„Podwórko Talentów” jest inicjatywą marki Nivea, realizowaną głównie w mniejszych miejscowościach. Jej celem jest stworzenie warunków w lokalnych społecznościach do wartościowego i wspólnego spędzania czasu oraz pielęgnowania talentów najmłodszych. Sposobem na realizowanie tej idei jest fundowanie nowoczesnych placów zabaw. O tym, gdzie one powstaną decyduje internetowe głosowanie.

Więcej na: podworko.nivea.pl

Jaki jest udział samorządów w tych działaniach?

W pierwszym przypadku, rolą JST jest zachęcanie mieszkańców do przejechania na rowerze jak największej liczby kilometrów, aby zwyciężyć rywalizację między miastami i zdobyć nagrody w postaci nowej infrastruktury rowerowej. Z kolei, w drugim konkursie to samorządy zgłaszają swoje miejscowości do udziału w akcji, wyznaczając teren pod nowe place zabaw, a następnie zachęcają mieszkańców do oddawania jak największej liczby głosów.

Włączanie się w ciekawe akcje CSR-owe marek, wspiera wizerunek miasta czy regionu. Pokazujemy wówczas otwartość na nowe możliwości, rozwiązania oraz chęć wspierania mieszkańców.

PRODUKTY I USŁUGI

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Marki Terytorialnej.

Rdzeń wszelkich działań Jednostki Samorządu Terytorialnego w zakresie promocji. Wyposażony w kilkanaście niezależnych od siebie modułów.

Narzędzie ułatwiające ewidencjonowanie obiektów noclegowych świadczących usługi turystycznego najmu krótkoterminowego oraz koordynację procesu obowiązkowego zgłaszania do rejestru.

Wymiana pieców na paliwo stałe, odnawialne źródła energii (np. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła) oraz termomodernizacja budynków. Od przyjmowania wniosków po wypłatę dotacji.

Narzędzie wdrażające procedury utrzymania relacji i zarządzania kontaktami z Klientami.

Narzędzie ułatwiające zarządzanie procesami związanymi z przebudową infrastruktury drogowej.

Repozytorium materiałów audiowizualnych: zdjęć, filmów, prezentacji i dokumentów. Umożliwia łatwe pozyskanie i dystrybucję tych materiałów.

Wszechstronne narzędzie dostosowane do indywidualnych potrzeb powiatów i gmin. Skupia działalność promocyjną, pozyskanie inwestorów oraz wspomaga informatyzację.

Narzędzie ułatwiające profesjonalną obsługę inwestorów. Tworzy oferty inwestycyjne, przechowuje dane ekonomiczne i ewidencjonuje tereny inwestycyjne.

Prezentuje pełny i aktualny stan działalności badawczej w JST. Właściwa koordynacja i ujednolicenie działalności badawczej pozwalają na znaczne zwiększenie jej efektywności.

Umożliwia wygodny nadzór nad tworzonymi komunikatami, automatycznie przyjmuje zgłoszenia interwencyjne oraz monitoruje przebieg ich  realizacji.

Oferujemy doradztwo w aspekcie wdrażania systemów oraz wsparcie na etapie prezentacji projektów wśród decydentów i urzędników Miasta. Organizujemy szkolenia dla kadry zarządzającej oraz pracowników Urzędu, dla których systemy staną się narzędziem pracy.

Posiadamy bogate doświadczenie w komunikowaniu do dużych społeczności. Jesteśmy na bieżąco z trendami marketingowymi oraz możliwościami technologicznymi. Kompleksowo zadbamy o aktywną obecność oraz pozytywny wizerunek marki miasta lub regionu w mediach społecznościowych.