BLOG
06.08.2020
Studium przypadku
“Zbierz Litwę” - czyli o projekcie, który stał się prawdziwym magnesem dla turystów.

Zrealizowanie projektu trwało 9 miesięcy. W tym czasie zbierano informacje z całej Litwy, współpracowano z ośrodkami informacji turystycznej, muzeami, bibliotekami, parkami i innymi instytucjami. Tworząc magnesy, próbowano znaleźć najbardziej atrakcyjny sposób przedstawienia danego regionu na tak małej powierzchni. Na przykład, magnes Wiłkomierza przedstawia górę zamkową oraz śpiewające gołębie, magnes Okmiany – dinozaury i motyle, a Mariampola – koty, które uwielbiała hrabina.

„To pierwszy projekt tego rodzaju, który połączył całą Litwę. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się on do złotego wieku lokalnej turystyki, przecież podróże po własnym kraju i odkrycia w regionach są prawdziwym magnesem dla turystów” – tymi słowami wspierał projekt kierownik Departamentu Turystyki, Indre-Trakimaitė-Šeškuvienė.

Już w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia projektu skorzystało z niego tysiące podróżników i trzeba było uzupełnić zapas magnesów, a także zwiększyć liczbę punktów dystrybucji.

Obecnie, gdy wiele osób z uwagi na pandemię koronawirusa spędza urlop w swojej ojczyźnie, rozpoczęty dwa lata temu projekt promocyjny „Zbierz Litwę” znów nabiera tempa i zachęca kolejne osoby do odkrywania atrakcji tego kraju.

W kontekście budowania marki terytorialnej, mocną stroną projektu jest z pewnością współpraca między samorządami w celu stworzenia dobrze przemyślanej i zaprojektowanej kampanii. Połączenie sił znacząco zwiększa skalę przedsięwzięcia, a zaangażowanie wszystkich regionów pozwala na promowanie jednocześnie każdego z nich z osobna i całej Litwy.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie Facebook – "Zbierz Litwę".

PRODUKTY I USŁUGI

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Marki Terytorialnej.

Rdzeń wszelkich działań Jednostki Samorządu Terytorialnego w zakresie promocji. Wyposażony w kilkanaście niezależnych od siebie modułów.

Narzędzie ułatwiające ewidencjonowanie obiektów noclegowych świadczących usługi turystycznego najmu krótkoterminowego oraz koordynację procesu obowiązkowego zgłaszania do rejestru.

Wymiana pieców na paliwo stałe, odnawialne źródła energii (np. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła) oraz termomodernizacja budynków. Od przyjmowania wniosków po wypłatę dotacji.

Narzędzie wdrażające procedury utrzymania relacji i zarządzania kontaktami z Klientami.

Narzędzie ułatwiające zarządzanie procesami związanymi z przebudową infrastruktury drogowej.

Repozytorium materiałów audiowizualnych: zdjęć, filmów, prezentacji i dokumentów. Umożliwia łatwe pozyskanie i dystrybucję tych materiałów.

Wszechstronne narzędzie dostosowane do indywidualnych potrzeb powiatów i gmin. Skupia działalność promocyjną, pozyskanie inwestorów oraz wspomaga informatyzację.

Narzędzie ułatwiające profesjonalną obsługę inwestorów. Tworzy oferty inwestycyjne, przechowuje dane ekonomiczne i ewidencjonuje tereny inwestycyjne.

Prezentuje pełny i aktualny stan działalności badawczej w JST. Właściwa koordynacja i ujednolicenie działalności badawczej pozwalają na znaczne zwiększenie jej efektywności.

Umożliwia wygodny nadzór nad tworzonymi komunikatami, automatycznie przyjmuje zgłoszenia interwencyjne oraz monitoruje przebieg ich  realizacji.

Oferujemy doradztwo w aspekcie wdrażania systemów oraz wsparcie na etapie prezentacji projektów wśród decydentów i urzędników Miasta. Organizujemy szkolenia dla kadry zarządzającej oraz pracowników Urzędu, dla których systemy staną się narzędziem pracy.

Posiadamy bogate doświadczenie w komunikowaniu do dużych społeczności. Jesteśmy na bieżąco z trendami marketingowymi oraz możliwościami technologicznymi. Kompleksowo zadbamy o aktywną obecność oraz pozytywny wizerunek marki miasta lub regionu w mediach społecznościowych.